M4 ČESKÁ REPUBLIKA

Chceme vidět hnutí zakládání zdravých sborů, které dávají vzniknout dalším novým společenstvím učedníků Ježíše Krista.

M4 týmový proces | nový běhM4 Ready | 2024 - 2025

Naše vize

Naším cílem je podpořit sbory a denominace tak, aby zakládaly zdravé a reprodukující se sbory. Chceme, aby zakládání sborů bylo normální součástí vize sborů a církví a aby byly dostupné hlavní nástroje a podpůrné struktury pro potenciální a současné zakladatele – trénink, koučink, příprava zakladatelů a jejich podpora.

CO NABÍZÍME?

kurz pro budoucí zakladatele

M4 Ready

M4 Ready je 9-10 měsíční online kurz doplněný osobními setkáními, mentoringem a inspirativním výjezdem, který nabízí základní školení lidem, kteří mají potenciál zakládat, vést nové sbory nebo se na jejich zakládání podílet.

Kurz je určen především pro mladší vedoucí v místních sborech, které láká zkoušet něco nového, kteří podněcují k novým věcem a přinášejí změny. Pomůže ale každému, kdo se chce rozvíjet v dovednost vedoucího v křesťanské službě.

trénink pro zakladatele a jejich týmy

Týmový proces M4

M4 nabízí nejen vyučování lidí z praxe, ale i jedinečné prostředí pro zakladatele a jejich týmy, které je provede procesem zakládání v prvních 2-3 letech a klíčovými otázkami, které tuto fázi zakládání provází. Koučink, poskytovaný zkušenými zakladateli a vedoucími, pomáhá týmům přeměnit jejich sny ve skutečnost. Obsah vyučování M4 je výsledkem 30 let zkušeností zakládání sborů v evropském kontextu a je formován okolo následujících čtyř témat: Pán (Master), Misijní poslání (Mission), Multiplikace a Hnutí (Movement).

Náš tým

Na projektu M4 se podílí mnoho mentorů, koučů i řečníků z několika denominací, kteří mají praktické zkušenosti se zakládáním sborů.

Vladimír Zeman

Člen týmu vedoucích M4
Narodil se a poté i vyrůstal ve Vysokém Mýtě. Několik let byl zapojen ve službě Bohu v Olomouci. Po svatbě se odstěhoval zpět do Vysokého Mýta, kde začal ve sboru BJB vést mládež a později (2005) se stal i kazatelem. A od roku 2010 zakládá nový sbor v Hradci Králové. V současnosti je také partnerem KAM, je členem misijního odboru BJB a slouží v M4. S manželkou Květou mají tři děti.

Daniel Hurta

Člen týmu vedoucích M4
Daniel je zakladatelem Sboru CB ve Vsetíně – Maják (2006), kde je zodpovědný za spoluvedení dalších dvou nových sborů. Současně je jedním z vedoucích tréninku M4. Daniel byl v letech 2007-2011 vedoucím Křesťanské akademie mladých (KAM). Je dobrovolný trenér fotbalového týmu Atletico Vsetín. S manželkou Danielou vychovávají čtyři děti.

Tomáš Grulich

Koordinátor pro koučink
Tomáš Grulich je zakládajícím členem Nadačního fondu nových sborů a členem národního týmu M4 Česká Republika. Pracuje jako člen odborů pro zakládání a obnovu sborův Církvi bratrské jako předseda odboru PLANt.sk na Slovensku. Na místí rovině pracuje jako druhý kazatel sboru CB Jižní Město v projektu nového sboru Network Praha. Tomáš Grulich je ženatý a se svou ženou Markétou mají tři děti – Veroniku, Davida a Lucii.

Jiří Unger

Národní vedoucí M4
Jiří je tajemníkem České evangelikální aliance a od roku 2012 vede M4 v České republice, která zatím poskytla školení v zakládání sborů 38 týmům z České republiky a Slovenska. Mnoho let sloužil také jako prezident Evropské evangelikální aliance a člen řídícího výboru European Leadership Forum. Je členem sboru Církve bratrské na Praze 13. S manželkou Michaelou mají 4 syny.

Přijeďte se podívat

Kromě zakladatelských týmů a účastníků se mohou našich akcí účastnit i ti, kteří by se rádi dozvěděli více o M4 nebo zakládání sborů. Pokud byste se chtěli přijet podívat, napište nám na adresu info@ea.cz

KONTAKT

Prosíme, kontaktujete nás prostřednictvím kontaktního formuláře.

Napište nám

12 + 11 =